Merhaba... Hoşgeldiniz

 

İletişim: 0 541 817 98 51

bilsemsinavi@gmail.com

Bilsem Sınavına Hazırlanmak İçin Tıklayınız

Bu Web Sitesi Milli Eğitime bağlı olmayan özel bir kuruma aittir

Kategori: Üstün Zekalı

Üstün Zekalı Çocuklar İçin Okullar

Üstün yetenekli çocuklar iyi yönlendirildiğinde iş, bilim, sanat alanına önemli katkılar sağlar. Kendini ifade edemediğinde topluma olumsuz etkileri görülebilir.

Üstün yetenekli çocuklar, yaşıtlarından daha erken gelişir, daha çabuk ve daha etkin öğrenirler. Bu tür yetenekleri olan çocuklar, bütün gelişmiş ülkelerde özel eğitim görürler. Araştırmalar, gelişme olanakları kısıtlanmış özel yetenekli çocukların bireysel mutluluğa ulaşamadıklarını göstermektedir.
Çağdaş bir toplumda her şey devletten beklenemez. TEVİTÖL bu amaçla 1993 yılında, Sezai Türkeş tarafından eşi İnanç Türkeş'in anısını yaşatmak için kurulmuştur. 2001 yılından bu yana, okul eğitim-öğretim etkinliklerini Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde sürdürmektedir.

201 AYDIN KURDU
TEV, 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 201 Türk aydını tarafından bu misyonla kurulmuştur. Vakfın ilk başkanlığına Dr. Nejat Eczacıbaşı seçilmiştir. Bu görevi daha sonra Vehbi Koç ve ardından Ahmet Aydın Bolak yürütmüştür. Vakıf Resmi Senedinde 26 Haziran 2001 tarihinde yapılan değişiklik sonucu Mütevelliler Heyeti ile Yönetim

Kurulu Başkanlıkları birbirinden ayrılmış ve 26 Temmuz 2001 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığına Ömer Dinçkök 3 yıllık süre için seçilmişlerdir. Şu andaki başkanı Rona Yırcalı, Başkan Yardımcısı Ömer Koç'tur.Ömer Diçkök ise mütevelli heyeti başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Atatürk'ün öngördüğü çağdaş ve evrensel anlayışı yansıtan bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Üstün yetenekli çocukların yaratıcılıklarını ve yeteneklerini destekleyici, gelişime, değişime, yeniliğe, yaratıcılığa ve özgür düşünceye açık bir eğitim verilir.

ÖZEL YETENEĞE ÖZEL EĞİTİM
TEVİTÖL'de ilke, üstün ve özel yetenekleri özel değerlendirme yöntemleri kullanılarak keşfedilmiş öğrencilere farklılaştırılmış eğitim programları uygulayarak, birikimlerinden yeni çıkarımlara varıp; görüşlerini yaratıcı bir biçimde dile getirebilen, özdisiplinli, özsaygılı, evrensel ve ulusal değerleri özümsemiş, topluma yön verecek liderler yetiştirmektir.

TEVİTÖL'de Uluslararası Bakalorya programı ile , üstün ve özel yetenekli öğrencilere sürekli gelişmeye elverişli bir iklim, değerler ve öz denetim birikimlerini arttıracak bir ortam sunulmaktadır. Okulun 13'ncü yılında öğrenciler başarıyla yurt içi ve yurt dışı üniversitelerinde tam burslu olarak öğrenimlerini sürdürmektedir. Yurt dışında okuyan öğrenciler MIT, Harvard, Duke, Yale, Columbia, Williams gibi saygın yükseköğretim kurumlarına devam etmektedir.

- See more at: http://www.muhsinyazici.com/egitim/index.php/ustun-zekalilar/8023-uestuen-yetenek-yi-lenmeli.html#sthash.RYoWkG0j.dpuf

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction