Merhaba... Hoşgeldiniz

 

İletişim: 0 541 817 98 51

bilsemsinavi@gmail.com

Bilsem Sınavına Hazırlanmak İçin Tıklayınız

Bu Web Sitesi Milli Eğitime bağlı olmayan özel bir kuruma aittir

Makaleler

BİLSEM SINAVI NEDİR, NASIL HAZIRLANILIR ?

Bilim ve Sanat Merkezleri (Bilsem) sınavına hazırlıktan,1. sınıf , 2. Sınıf , 3. Sınıf kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt aşamasına kadar; tarihleriyle birlikte bütün süreci aşağıda paylaştık.

Bilsem Mülakat Sonuçları Açıklandı

 

Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi

SIDIKA AKDEMİR
Sıdıka AKDEMİR, 1933 yılında Manisa´nın Demirci kazasında doğmuştur. İlkokul mezunu olup, yörenin tek geçim kaynağı olan el halıcılığında, aileye katkı için, çok küçük yaşta halı dokumaya başlamıştır. 1950 yılında, Ali AKDEMİR ile evlenmiştir. Ahmet, Uğur ve Sedat isminde üç oğlu vardır
Aile, İzmir´e 1961 yılında halı ticareti yapmak için göç etmiştir. Başarılı ticari geçmişlerinde, merhum Sıdıka AKDEMİR´in eşine verdiği manevi desteğin önemi, bugün bile hafızalardan silinmemektedir. 1972 yılında oturmaya başladığı bu evde, mahalle çocuklarının okula gitmek için soğuk kış günlerinde otobüs bekleme sıkıntılarının, bu semtte bir okulun varlığı ile son bulacağını düşünür ve isterdi. Hoşgörülü olması ile tanınan, arkadaşları, komşuları ve çevresi tarafından çok sevilen ve sayılan Sıdıka AKDEMİR, 1986 yılında vefat etmiştir. Eşi ‘de onun bu isteğini ölümünden sonra, yaşadığı bu evi, Milli Eğitim´e bağışlayarak, 15 yıl Sıdıka Akdemir İlkokulu ve daha sonra Sıdıka Akdemir İlköğretim Okulu ve şu anda da Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi olarak ülkemize Atatürkçü, çağdaş, ilerici genç nesiller yetişmesine imkân sağlamıştır.

Telefon : 0 232 234 29 00
Belgegeçer : 0 232 234 03 20
E-Posta göndermek için tıklayınız
Adres : Limanreis Mh. Aydın Sk. No 2, Narlıdere 35320 İzmir

 

Bilsem Tablet Sınavına hazırlanan tüm öğrenciler için ... Deneme sınavı ve ders videoları

Konak Bilim ve Sanat Merkezi

Telefon0 232 464 2999
Belgegeçer0 232 464 2994
EpostaGöndermek için tıklayınız
WEBhttp://konakbilsem.meb.k12.tr
AdresAli Çetinkaya Bulvarı No 42/3 Alsancak Konak / İZMİR Melih Özakat İlkokulu ile aynı bahçe içinde ayrıca Namık Kemal Lisesi Yanında. Alsancak Hattından geçen tüm Otobüs ve İzban hattıAlsancak İstasyonu ulaşım için kullanılabilir.
VizyonVİZYONUMUZ Bölgemizde üstün yetenekli bireylere ilişkin toplumsal farkındalığı yaygınlaştıran, geleceğin liderleri, yöneticileri, sanatçıları olacak tüm üstünlerin tanılamasını sağlayan, modern teknolojik araç-gereçlerin kullanıldığı üstünlerle çalışmaya istekli enerjik, öğrenmeye açık, yaratıcı ve innovatif yönetici ve öğretmenlerin olduğu, üstün yeteneği geliştirmek için ileri düzeyde farklılaştırılmış zenginleştirilmiş eğitim programlarının kullanıldığı, kamu-özel üniversite ve STK larla işbirliği içinde olan geleceğe şekil verebilecek olan bir bilim ve sanat merkezi olmaktır.
MisyonMİSYONUMUZ Konak Bilim ve Sanat Merkezi’nin misyonu; üstün yetenekli öğrencileri tespit etmek, yeteneklerini fark ettirerek en üst seviyede geliştirmek, toplumumuzun kültürel ve manevi değerlerini yaşayan kazanımlarını ülkesi ve milletinin faydası için kullanan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgüvenli, yenilikçi, üretken, demokratik ve mutlu bireyler olmalarını sağlamak, ulusal ve evrensel değerlere duyarlı, araştırmacı, sorun çözme yeteneğine sahip, dürüst, sevecen, kültürel olarak donanımlı, yönetim, bilim ve sanat alanlarında lider ve geleceği yönlendiren bireyler olmaları için gereksinim duydukları özel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilişsel duyusal ve sosyal olarak gelişimlerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak her türlü ortamı sağlamaktır.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction